Menü Kapat

Bossa 2020 Yılı Faaliyet Raporu ve Bilanço İncelemesi

Bossa – BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ T.A.Ş. 2020 yılı faaliyet raporu ve bilançosunu yayınladı.

Faaliyet raporunu okuduğumuzda;

“1951 yılında kurulan Bossa, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisleri ile
Türkiye’nin en büyük tekstil kuruluşlarından biri olup; iplik, dokuma, boyama ve terbiye
prosesleriyle pazara yüksek kalitede kumaş sunmaktadır.”

faaliyet alanı bu şekilde tanımlanmış. Sektör ve şirketin sektöründeki yeri ile ilgili;

“İhracat, istihdam ve yatırım açılarından değerlendirildiğinde tekstil sektörü Türkiye ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Bossa, tekstil sektöründe faaliyet göstermekte olup bugünkü kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük entegre tekstil kuruluşlarından biridir.
Bossa, Uluslararası Marka Değerlendirme Kuruluşu Brand Finance’in son araştırması sonucunda, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer almış ve “A” marka derecesiyle kumaş üretiminde faaliyet gösteren en değerli marka olmayı başarmıştır. Bossa, İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı Türkiye’nin “İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde ve ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin hazırladığı “İhracatta İlk 1000” listesinde yer almaktadır.
2006’dan beri Turquality sertifikası sahibi olan Bossa, bir yandan yurtdışında Türk tekstilini temsil ederken, diğer yandan da ülkenin marka değerini artırmaya devam etmektedir. Bossa’ya 2018 yılı başından geçerli olmak üzere, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ArGe Merkezi Belgesi verilmesi uygun bulunmuştur. Böylece Şirket, 5746 sayılı kanun kapsamında Ar-Ge Merkezlerine sağlanan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmaya hak kazanmıştır”

bilgilendirmesi yapılmıştır.

Videoda Faaliyet raporunun geri kalan kısmı ve Şirket Bilançosu ile ilgili incelememi yaptım. İyi seyirler.

Posted in Hisse Analizleri